Vokalna skupina BeleTinke

Vokalna skupina BeleTinke je najmlajša ustanovljena sekcija Kulturno umetniškega društva Beltinci. Delovati je začela jeseni 2013 pod vodstvom Tjaše Šimonka. BeleTinke sestavlja dvanajst mladih, nasmejanih, talentiranih in kreativnih deklet iz celotnega Prekmurja.  Družijo se ob kvalitetnem prepevanju v želji, da bi s pesmijo razveseljevale vse svoje slušatelje. Njihov repertoar se počasi veča, obsega pa tako ljudske kot tudi umetne pesmi. Čez leto BeleTinke organizirajo več samostojnih koncertov po Pomurju, pojejo na porokah in priložnostnih slavjih, predstavile so se tudi na Dunaju, z veseljem pa gostujejo pri pevskih prijateljih po Sloveniji. Kljub svoji pevski mladosti so BeleTinke osvojile že kar nekaj lepih dosežkov:

2014:

Mednarodno zborovsko tekmovanje  Praga Cantat 2014 (Češka):

– zlato priznanje v kategoriji ženskih pevskih zborov

– priznanje za absolutne zmagovalke v svoji kategoriji

– zlato priznanje za najboljše izvedeno ljudsko pesem (Jaz bi rad cigajnar bil v priredbi Tadeje Vulc)

2015:

Mednarodno zborovsko tekmovanje Canta al Mar (Callela, Španija):

– zlato priznanje v kategoriji ženskih pevskih zborov

– srebrno priznanje v folklorni kategoriji

Območja revija JSKD – uvrstitev na regijsko srečanje (Turnišče)

Regijsko srečanje pevskih skupin JSKD (Ptuj):

– srebrno priznanje

– priznanje za mlado obetavno skupino

– nagrada občinstva

2016:

Mednarodno zborovsko tekmovanje Bratislava Cantat 2016 (Slovaška):
– srebrno priznanje v kategoriji ženskih pevskih zborov
– zlato priznanje v folklorni kategoriji
Sozvočenja 2016:
– zmagovalke regijskega tekmovanje Štajerske in Pomurja v Ljutomeru s programom Bistvo ženske ljubezni
– nastop na finalnem koncertu v Slovenski filharmoniji
2017:
– zlato priznanje v kategoriji ženskih pevskih zborov in posebno priznanje za izvedbo skladbe Coprnica Zofka na mednarodnem tekmovanju Venezia in musica 2017

Članice vokalne skupine BeleTinke: Mima Nabergoj, Tina Šendlinger, Barbara Šipoš, Tjaša Šimonka, Danijela Čurič, Martina Žerdin, Tjaša Šobočan, Saša Režonja, Noémi Végi, Katja Šimonka, Damijana Žalig, Petra Vučko, Jasna Cigut.

Vokalno skupino BeleTinke lahko spremljate na Facebook strani.

Vodja skupine: Tjaša Šimonka

Kontakt:

+386 51 214 042 (Tina Šendlinger)

tina.sendlinger@gmail.com