Tamburaška skupina

Tamburaška glasba ima v Beltincih dolgoletno tradicijo, po najdenih zapisih in fotografijah datira v leto 1923, po pripovedovanju starejših, pa naj bi v Beltincih igrali na tamburice že okoli daljnega leta 1915. Beltinski tamburaši že od nekdaj igrajo t.i. Farkašev sistem, imenovani tudi dvoglasni kvintni sistem. Dolgo let so bili to poleg violin edini instrumenti, ki so jih godci uporabljali na gostijah in ob drugih priložnostih. Šele kasneje jih je delno izpodrinila harmonika. V Beltincih so tamburaši bili nekaj časa pod okriljem planinskega društva, kasneje pa so prišli pod okrilje KUD-a, kateri beleži v tem času preko 800 nastopov. Člani se menjujejo, njihov vodja pa ostaja že vsa leta neumorni Mirko Smej – Miki, ki igra tamburice že od mladih nog in je v tem času naučil izvabljati lepe melodije iz teh čudovitih instrumentov številne mlade.

Članice in člani tamburaške skupine z vodjem v beltinskem parku leta 2011. Od leve proti desni stojijo: Uroš Smej, Mateja Nerad, Mirko Smej, Elizabeta Tot, Silva Šebjan, Alen Lebar, Aleš Smej. Spredaj od leve proti desni: Greta Zrinski, Marko Smej, Danilo Lebar.

V letu 2011 so je tamburaški skupini pridružil še moški kvartet, ki z večglasnim petjem popestri nastope.

tamburasi2013

Vodja skupine: Mirko Smej – Miki